Satan

23. dubna 2011 v 21:21 | Nely |  Satan
Satan je bytost, která se poprvé vyskytuje v Bibli, a to v knize Jób. Satan, nebo bytost podobného charakteru jako Satan, se objevuje u mnoha jiných náboženství, a to jako anděl, démon nebo nižší bůh.

V historii umění i literatury byl Satan zobrazován četnými způsoby. Podle populárního výkladu knihy Genesis je Satan ztotožňován s hadem, který přesvědčil Evu, aby okusila zakázaného ovoce; tak byl Satan často zobrazován jako plaz. Ve skutečnosti však Genesis přímo netvrdí, že by had měl další identitu, ať už Satana nebo jakoukoli jinou. Řada biblistů tvrdí, že had v ráji je prostě had, schopný mluvit, argumentovat a pokoušet Evu, protože jako v mnoha jiných mýtech o stvoření světa to slouží vysvětlovacímu účelu.
Populární obraz Satana, přejatý ze zobrazování řeckého boha Pana, je kozlu podobný netvor s rohy a kopyty držící trojzubec. V moderní době se tento kozlovitý obraz Satana upravil do lidštější podoby snědého, hrozivě vyhlížejícího muže s bradkou. Satan bývá také zobrazován jako šarmantní a přitažlivý muž, což odpovídá populární mytologii, podle níž Satan získává duše lidí tím, že využívá jejich marnivosti a předkládá jim lákavá pokušení. Vzácně je Satan zobrazován jako potměšilá žena, jako např. ve filmech Smlouva s ďáblem (2000), ale i Umučení Krista (2004). Existuje také několik obrazů Satana jako krásného anděla.


Lépe řečeno Satan je lepší než bůh.. Satan totiž aspoň existuje narozdíl od boha. Bůh je jen mytózní postava


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 claspers claspers | Web | 22. června 2015 v 18:08 | Reagovat

půjčky hotovostní 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama